Par mums

Lasīt tālāk

Ģimenes atbalsta programmas

Lasīt tālāk

Sakrālo lietu muzejs

Lasīt tālāk

Telpu izmantošana

Lasīt tālāk

>

 

Atbalstītāji un sadarbības partneri

Bonifatiuswerk Logo

Renovabis Logo.svg

RD labkl

 

Sv.Magdalena1

kv                       

Caritas logo

1 ramona salmina brivpratiga horizontala

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca un biedrība "Svētās ģimenes māja" atkal aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri jūt sevī aicinājumu palīdzēt vēža slimniekiem vieglāk pārdzīvot gan emocionāli, gan fiziski grūto ārstēšanās periodu.

Pērn veiksmīgi aizsākto brīvprātīgo kustību vēža pacientu atbalstam ir plānots paplašināt, un jauno brīvprātīgo apmācības sāksies jau 2. martā. 

Kā jau vēstīts, pašlaik vēža pacientus Austrumu slimnīcā regulāri apciemo 42 speciāli apmācīti brīvprātīgie, kuri, nesaņemot par to atlīdzību, sniedz vēža skartajiem gan emocionālu, gan praktisku atbalstu.

Brīvprātīgos visvairāk gaida pacienti, kuri jūtas vientuļi un grūtajā ārstēšanās periodā ļoti nepieciešamo atbalstu nesaņem no tuviniekiem. 

Brīvprātīgo galvenais uzdevums ir uzklausīt un atbalstīt vēža slimniekus. Ja pacients par savu slimību un ar to saistītajiem pārdzīvojumiem nevēlas runāt, brīvprātīgais var palīdzēt arī, vienkārši esot blakus, sarunājoties ar pacientu par dzīvi un visdažādākajām tēmām.

Tas vēža skartajam liek kaut uz brīdi aizmirst par slimību. Ja pacients vēlas, brīvprātīgais var palasīt priekšā grāmatu vai uzspēlēt ar viņu kādu galda spēli. Gulošiem pacientiem, kuri atgūstas pēc operācijas, brīvprātīgais var padot ūdens glāzi un citādi piepalīdzēt, savukārt pacientus ratiņkrēslā – izvest pastaigā pa slimnīcas teritoriju. 

Katrs brīvprātīgais onkoloģiskos pacientus apciemo tik bieži, cik var un vēlas. Lielākā daļa ierodas reizi nedēļā, ikreiz sarunām ar pacientiem veltot pāris stundu.

brivpratigas loc 0

"Brīvprātīgie dod nozīmīgu pienesumu onkoloģisko pacientu labsajūtas veicināšanā, kas slimnīcas etapā ir ļoti svarīgi," saka viena no brīvprātīgo kustības aizsācējām, "Latvijas Onkoloģijas centra" ķīmijterapijas nodaļas vadītāja Signe Plāte.

"Valstī un slimnīcā ir liela nepieciešamība pēc sirds gaišuma, atbalsta un vienkārši klātbūšanas, tādēļ sākta jaunu brīvprātīgo uzņemšana."

Vēlmi pievienoties brīvprātīgo kustībai jau pauduši aptuveni 30 cilvēki, taču tiek gaidīti arī citi brīvprātīgie, jo onkoloģisko pacientu ir ļoti daudz.

"Latvijas Onkoloģijas centrā" vien katru gadu ārstējas vairāk nekā 15 tūkstoši pacientu, taču vēža pacienti ir arī citos Austrumu slimnīcas stacionāros – "Gaiļezerā" un "Tuberkulozes un plaušu slimību centrā". 

"Austrumu slimnīcā veiksmīgi aizsākto brīvprātīgo kustību vēža pacientu atbalstam plānojam paplašināt un, ļoti iespējams, ieviest arī citās ārstniecības iestādēs Latvijā, kur ārstējas onkoloģiskie pacienti,"

 stāsta biedrības "Svētās ģimenes māja" valdes locekle, brīvprātīgo projekta vadītāja Inese Švekle. "Ir iecere, ka nākotnē brīvprātīgie varētu sniegt atbalstu arī citu smagu slimību skartiem pacientiem, piemēram, tiem, kuri slimnīcā atgūstas pēc insulta."

Brīvprātīgo apmācības organizē biedrība "Svētās ģimenes māja" sadarbībā ar Austrumu slimnīcas mediķiem un kapelāniem, kuri brīvprātīgajiem vadīs lekcijas un sniegs padomus, kā runāt ar vēža pacientiem. 

Nepārtraukti norisinās arī esošo brīvprātīgo tālākapmācība – reizi mēnesī viņiem tiek nodrošināta kāda speciālista lekcija, kas sniedz iespēju papildināt zināšanas komunikācijā ar onkoloģiskajiem pacientiem.

Savukārt reizi nedēļā brīvprātīgajiem ir iespēja apmeklēt īpašu supervīzijas grupu, kurā viņi var dalīties savās izjūtās, pārrunāt sarežģītas situācijas un gūt atbalstu paši. 

Vēža pacientu atbalsta projektam var pieteikties, aizpildot anketu (anketa atrodama šeit), un nosūtot to uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Vairāk informācijas par projektu var iegūt, zvanot brīvprātīgo projekta koordinatorei Saivai Lustei pa mob. tālr. 29607792.    

 

  

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ