16862283647 da0d23e7b0 b

Informācija presei

2021.gada 26.maijā

Baznīcu Nakts norises dienā aicina gan digitālā ceļojumā, gan klātienē  paviesoties Vecrīgas klostera pagrabos

Sestdien, 29.maijā Baznīcu Nakts norises ietvarā biedrība Rīgas aktīvo senioru alianse sadarbībā ar biedrību Svētā Ģimenes Māja un Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzi piedāvā iespēju lietderīgi, izzinoši un atraktīvi pieskarties baznīcu esības vēsturei un šodienai.

             Pasākuma organizatori aicina katram pašam atrast digitālo ceļu uz savas dzimtas Baznīcu, lai kurā Latvijas stūrītī tā atrastos, kā arī uzzināt vairāk par sakrālo ēku likteni laiku lokos, par Dievnamos   esošo mākslas darbu pērlēm, uzrakstīt vēstījumu garīdzniekiem.

Kā to izdarīt, ar padomu palīdzēs digitālo zināšanu eksperti, tiks nodrošinātas nepieciešamās tehniskās iespējas.

        “Šis pasākums būs saistošs īpaši senioriem, kuri šobrīd vēl ir uz “jūs” ar digitālā laikmeta uzstādījumiem, un, te būs iespēja spert pirmo soli digitālo prasmju apgūšanai” uzskata pasākuma rīkotāji, piebilstot, ka senioru motivācija apgūt digitālās prasmes ir aktuāli arī ikdienas dzīvē, iesaistoties sabiedriskās un pilsoniskās aktivitātēs, pārvarot šā brīža pandēmijas raisīto situāciju, kad dažādu iestāžu un institūciju apmeklējums klātienē nav iespējams.

           Pasākumā laikā senioriem tiks piedāvāta palīdzība aprīkot savus mobilos telefonus ar dažādām rakstiskam aplikācijām un digitālām platformām, piemēram, ZOOM, E-Latvija, kā arī uzzināt un pieteikties bezmaksas digitālo apmācību kursiem, kas notiks attālinātā veidā. Tāpat senioriem būs iespēja vairāk uzzināt par digitālo prasmju  projekta apguves kampaņu “Senior, esi digitāls un mobils un iesaisties pilsoniskās aktivitātēs!” kā arī  par dažādām pilsoniskām aktivitātēm, piemēram, kā  iesaistīties pilsētas vides veidošanā un padarīt savu dzīves vietu draudzīgāku senioriem.

         Baznīcas Nakts norises dienas emocionālo fonu kuplinās iespēja sajust arī 13.gadsimta vēsturisko gaisotni. Katrs Baznīcas Nakts pasākuma interesents individuāli varēs apmeklēt cisterciešu klostera pagrabus, kas atrodas turpat – Svētās Ģimenes Mājā – un aplūkot Sakrālo lietu muzeja ekspozīciju.

Apmeklējot pasākuma norisi un Svētās Ģimenes Māju, jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Pasākuma norises vieta un laiks: Rīgā, Klostera iela 5. 

Digitālais ceļojums- no plkst. 12:00 līdz 15:00.

Cisterciešu senā klostera pagrabu un Sakrālo lietu muzeja apskate no plkst. 12:00 līdz 18:00.

Plašākai informācijai – mob. tālr.- 29446400; 22040309.

log

Organizācijas nosaukums: biedrība “Svētās Ģimenes Māja” 

Organizācijas reģistrācijas Nr.: 40008172864

Organizācijas juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050

Tālrunis Nr: 1+371 29446400

E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapas adrese: https://svgimenesmaja.lv/

Sabiedriskā labuma statusa piešķiršanas datums: 01.06.2015.

Projekta kopsavilkums.

Projekta ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c.

Projekta budžeta kopsumma: 10 000.00 EUR

Risināmā problēma. 

Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, kā arī sekmēta brīvprātīgā darba attīstība, nodrošināts brīvprātīgā darba veicēju atbalsts vēža pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. 

Projekta apraksts.

Projekts palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir vismaz viena gada pieredze komunikācijā ar vēža pacientiem LOC. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā, pēc iespējas brīvprātīgo vakcinācija. 

Biedrības "Svētā Ģimenes Māja" (Biedrība) brīvprātīgie veiksmīgi darbojas jau no 2017. gada (patreiz apmācīti un darbojas 135 brīvprātīgie) Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), Biķernieku stacionāra Paliatīvajā, Gerontoloģijas nodaļās, 1. slimnīcā. Apmeklējot slimniekus, brīvprātīgie saskaras ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība. Valstī trūkst kapacitātes un līdzekļu brīvprātīgo kustības izveidei un attīstībai, kas būtu ieguldījums atbalsta sniegšanā smagi slimiem pacientiem un viņu ģimenes locekļiem, sabiedrības informētības uzlabošanai. Projekts nodrošinās brīvprātīgā darba veicēju piesaisti un motivēšanu. Eiropas Savienības valstīs līdzīga brīvprātīgo kustība ir plaši attīstīta.

Projekta aktivitātes.

1.Brīvprātīgo apmācība neklātienē un klātienē. 2021. gada aprīlis - jūlijs - 14 akad. stundas (7 lekcijas). Neklātienē - Zoom platformā, klātienē - atbilstoši epidemiologiskai situācijai, Klostera ielā 5, Rīgā:
- komunikācija ar vēža pacientiem - 2 akad. st.; 

- sociālo dienestu darba organizācija un palīdzības iespējas (pabalsti, aprūpes mājās pakalpojums u.c.) - 4 akad. st.; 

- veselības aprūpes sistēmas iespējas (ģimenes ārsta atbalsts, veselības aprūpes mājās pakalpojums, VDEĀVK u.c.) - 2 akad.st.; 

- kopšanas pamati mājas apstākļos ( lekcijas un praktiskās nodarbības) - 6 akad. st.

2. Informatīvi pasākumi. RAKUS nodaļu personāla un LOC pacientu informēšana par projektu "Drauga plecs – atbalsts vēža pacientiem" - informatīvi stendi slimnīcas nodaļās - 20 gab., plakāti - 20 gab., informatīvi bukleti - 3000 eks. Sabiedrības informēšana (t.sk., ģimenes ārstu, sociālo dienestu), izsūtot e-pastus, informējot sociālajos tīklos, preses relīzes un video sagatavošana. 

3. Projekta uzsākšana un īstenošana. Vēža slimnieku apzināšana ar LOC sociālā darbinieka, Kapelānu dienesta un nodaļu virsmāsu palīdzību (Biedrība noslēgtā sadarbības līguma ietvaros pastāvīgi komunicē kopš 2017.gada). Pirms izrakstīšanās no slimnīcas pēc smagas operācijas vai ilgas uzturēšanās stacionārā, projekta vadītājs un koordinators ar LOC personāla palīdzību nodibina kontaktu ar pacientu, kāmēr tas atrodas slimnīcā, un saskaņo atbalsta vajadzības un apjomu.Šī informācija tiek nodota brīvprātīgo grupai, kura ir atbildīga par to Rīgas priekšpilsētu vai Pierīgas rajonu, kurā dzīvo pacients. Tiek noteikts atbildīgais brīvprātīgais. Tiks piesaistīti 6-8 brīvprāt. katrā no 3 Rīgas priekšpilsētām - 25 pers. Pierīgā - 5 brīvpr. Katram pacientam palīdzība būs nepieciešama 4 - 5 nedēļas. Vismaz 120 pacienti Rīgā un 30 pacienti Pierīgā. Kopā 150 pacienti. Tiks slēgta vienošanās pie brīvprātīgā līguma par dalību projektā.

Projektā tiks piesaistīts projekta vadītājs, koordinators (kurš reizi mēnesī vadīs arī atbalsta grupu brīvprātīgajiem), grāmatvedis, jurists.

4.Transporta izdevumu kompensācija brīvprātīgajiem: - palīdzība, nogādājot ar taksometru, speciālo transportu vai sabiedrisko transport vēža slimnieku no slimnīcas uz mājām, vizītēs pie ārstiem, uz ķīmijas vai staru terapiju uc. 

Persona, kurai tiesības organizācijas vārdā parakstīt finansējuma līgumu.

Vārds, uzvārds: Andris Kravalis

Amats:Valdes priekšsēdētājs

Tālrunis+371 29446400

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Projekta vadītājs

Vārds, uzvārds: Olga Slaugotne

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ