Par mums

Lasīt tālāk

Ģimenes atbalsta programmas

Lasīt tālāk

Sakrālo lietu muzejs

Lasīt tālāk

Telpu izmantošana

Lasīt tālāk

>

 

Atbalstītāji un sadarbības partneri

Bonifatiuswerk Logo

Renovabis Logo.svg

RD labkl

 

Sv.Magdalena1

kv                       

Caritas logo

omko ziedot1

Rīgā, 2019. gada 8. maijā

Aicina pievienoties brīvprātīgo kustībai, kuri palīdz ar vēzi slimiem pacientiem Latvijas Onkoloģojas centrā!

            Jau trešo gadu uz Latvijas Onkoloģijas centru pie pacientiem dodas brīvprātīgie no biedrības "Svētās Ģimenes Māja". Brīvprātīgie ir blakus smagajā atveseļošanās posmā, lai uzklausītu, mierinātu, palasītu grāmatu, izvestu pastaigā. Biedrības "Svētās Ģimenes Mājas" brīvprātīgo saimē šobrīd ir 80 voluntieri, bet pacientu slimnīcā kļūst vairāk, un cilvēku,  kuri varētu atbalstīt, aizvien vēl pietrūkst. Tāpēc Biedrība uzsāk pēc skaita jau ceturtās grupas brīvprātīgo apmācības. 

Latvijas Televīzijas raidījumu vadītāja  Ramona Salmiņa iesaistījās brīvprātīgo kustībā pirms trim gadiem. Ramona apmeklē smagi slimus cilvēkus Paliatīvajā nodaļā. Slimnīcas  medicīnas personāls vienmēr priecājas par enerģijas pilno un smaidīgo jaunieti, un  iesaka kuram slimniekam šobrīd visvairāk ir vajadzīgs atbalsts.
Ramona saka, ka “tikšanās ar slimniekiem  neiztukšo, bet gluži otrādi, pēc ciemošanās slimnīcā jūtos piepildīta un gandarīta, ka varēju palīdzēt”.

Projekta vadītāja Saiva Luste stāsta, ka trīs gadi paskrējuši vēja spārniem. Pirms trim gadiem dzimusī ideja - izveidot brīvprātīgo kustību Latvijas Onkoloģijas centrā īstenojās. Šie cilvēki pelnījuši visus pasaules dārgumus - par to, ka savu brīvo laiku,  kurš ir katram no mums ir  visdārgākais, velta slimības skartajiem cilvēkiem.  Ir blakus, uzklausa un drūmajā ārstēšanas procesā, kaut nedaudz, ienes gaismas un cerību stariņu Šis svētais mīlestības darbs nebūtu iespējams bez Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes  slimnīcas administrācijas un personāla atbalsta. Pateicamies biedrības “Svētās Ģimenes Māja” valdes priekšsēdētājam  Andrim Kravalim, sociālo projektu kuratorei Inesei Šveklei,  RD Labklājības departamentam, Ziedot.lv un Latvijas Valsts Mežu projektu finansiālajam  atbalstam.                            Un, protams, lielākais paldies brīvprātīgajiem!

Šogad apmācības uzsāksim  2. maijā. Apmācības notiks”Svētās Ģimenes Mājā”, Klostera ielā 5 Rīgā
16.00  Ievadlekcija biedrībā ”Svētās Ģimenes Māja”, Klostera ielā 5, Rīgā. Projekta vadītāja Saiva Luste iepazīstinās ar projekta mērķi un uzdevumiem
17.00 LOC galvenā medmāsa Inta Laže - lekcija „Smagi slimu pacientu aprūpe”
18.00 RAKUS kapelānu dienesta vadītāja  Inese Lūse - lekcija ”Kā sarunāties ar smagi slimu pacientu” 13.05.2019. Apmācības notiks Latvijas Onkoloģijas centrā, Hipokrātu ielā 4, Rīgā
16.00  Ķīmijterapeite Signe Plāte – lekcija ”Kas ir vēzis?”
17.00 RAKUS galvenā infektoloģijas māsa Agita Melbārde-Kelmere - lekcija "Higiēnas prasības slimnīcā"
17.30  RAKUS Darba aizsardzības speciālists Natālija Astapova  - instruktāža ”Darba aizsardzība un ugunsdrošība”
LOC apmeklējums - iepazīšanās ar centra darbu, vajadzībām, nodaļām, personālu.

15.05.2019. Apmācības notiks ”Svētās Ģimenes Mājā”,  Klostera ielā 5, Rīgā
18.00 Supervizore  Anita Kampe - lekcija „Supervīzijas nozīme brīvprātīgo atbalstam”
19.00 RAKUS Kapelānu dienesta vadītāja Insese Lūse - lekcija  ”Kā sarunāties ar smagi slimu pacientu

17.05.2019. Individuālās intervijas organizē projekta vadītājs un koordinators, pieaicinot Biedrības un LOC pārstāvjus. Tiek slēgti brīvprātīgā darba līgumi. Brīvprātīgos nodrošina ar darba apģērbu, darba apliecībām, sedz transporta izdevumus. Tiek organizētas ikmēneša tālākapmācības, supervīzijas, pašpalīdzības atbalsta grupas, integratīvie pieredzes apmaiņas pasākumi. Šogad Biedrība plāno iesaistīties smagi slimu pacientu atbalstā arī citās slimnīcās.

Projekta vadītāja Saiva Luste  (Kontaktinformācija: 29607792, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.)

 

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ