Darbu turpina “Svētās Ģimenes Mājas” brīvprātīgo kustība vēža slimnieku atbalstam RAKUS Latvijas Onkoloģijas centrā

log

Turpinot veiksmīgi aizsākto darbu  vēža pacientu psihoemocionālajam  atbalstam, biedrība “Svētās Ģimenes Māja” aicina pievienoties jaunus brīvprātīgos!

Apmācību programma:

1) 23. aprīlī Klostera ielā 5, Vecrīgā Kopienas centrā “Svētās Ģimenes Māja” 

Plkst. 17.30 “Iedvesmas stāsti” – psiholoģe Saiva Luste un brīvprātīgā Olga Slaugotne

Plkst. 18.00 RAKUS Kapelānu dienesta vadītāja Inese Lūse “Kā sarunāties ar smagi slimu pacientu”

Plkst 18.45 iepazīšanās un draudzīgas sarunas pie kafijas tases

2)  7. maijā  RAKUS Latvijas Onkoloģijas centra 1. stāva zālē, Hipokrāta ielā 4

Plkst. 14.30 – 15.00 RSU docente Agita Melbārde - Kelmere “Infekcijas slimības un drošības pasākumi”

Plkst. 15.00 – 15.45 RAKUS onkoloģe – ķīmijterapeite Signe Plāte “Kas ir vēzis?”

Plkst. 15.45 – 16.30 RAKUS darba droššibas speciālists Andris Tutins “Darba aizsardzība un ugunsdrošība”

Jauno brīvprātīgo pieteikšanās anketu lūgums aizpildīt šeit:

https://ej.uz/brivpratigieloc

2017. gadā, biedrības " Svētās Ģimenes Māja" paspārnē aizsākusies brīvprātīgo kustība onkoloģijas pacientu atbalstam. Astoņu gadu laikā vairāk kā 200 brīvprātīgo ir apmeklējuši vēža pacientus Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, sniedzot gan emocionālu, gan praktisku atbalstu. Šo gadu laikā slimnīcas vadība un ārstniecības personāls ir atzinīgi novērtējis brīvprātīgo ieguldījumu, kas būtiski ietekmē ārstniecības procesu, spēcinot pacientus grūtajā cīņā ar slimību un atvieglojot mediķu darba ikdienu. Ik gadu Latvijā tiek reģistrēti 11 tūkstoši vēža pacientu. Daudzi no viņiem, uzzinot diagnozi, emocionāli sabrūk.

Bez atalgojuma palīdzēt līdzcilvēkam, kas nonācis grūtā dzīves situācijā - cik brīvprātīgo, tik  stāstu, par to, kas licis  izšķirties par labu drosmīgajam solim doties slimnieku istabās, lai būtu līdzās, uzklausītu, izietu kopīgā pastaigā, palasītu grāmatu vai uzspēlētu spēli. Tik svarīgs ir katrs brīdis, kad cilvēks, otra iedvesmots veseļoties, var kliedēt drūmās domas par slimību un atgūt cerību nākotnei.

 Pēc brīvprātīgo kustības aizsācējas, psiholoģes Saivas Lustes domām, tieši šādi mazie darbi ir mīlestība," mīlestība", kas patiesībā ir darbības vārds, kas ir avots, kur smelties spēku pagurušajam.

Brīvprātīgā un kustības koordinatore Olga Slaugotne stāsta: " Uzsāku brīvprātīgās gaitas pēc onkoslimības. Man izdevās ar laiku pieņemt savu diagnozi, sajutu spēkus un vēlmi iedrošināt citus. Daudziem onkopacientiem ir svarīgi izrunāties ar cilvēku, kuram ir, tā saucamais, "veiksmes stāsts". Tas viņus stiprina un dod cerību uz atveseļošanos".

Vairāk informācijas tālr. 20000466, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. (Ineta)

Ineta Prancāne

Biedrības "Svētās Ģimenes Māja" brīvprātīgo kustības koordinatore

2024.gada 18.aprīlī

facebook1

t1

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ