Uzsākam jaunu aktivitāti - vēža pacientu atbalsta programmu “Drauga plecs”

brivpratigas loc 0

Apmeklējot onkoloģijas slimniekus, brīvprātīgie saskarās ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība.
Programmas  ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c. Projekts palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir  pieredze. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā.

Aicinām uz apmācībām, lai pēc iespējas labāk sagatavotos būt par "Drauga plecu"!

Apmācību programma:
14 akad. stundas (7 lekcijas). Neklātienē - Zoom platformā (zoom saiti nosūtīsim).

1) Pirmdien, 14.06.2021.
Plkst 18.00 - 18.45 Ievadlekcija - "Svētās Ģimenes Mājas" brīvprātīgo kustības pieredze, progammas "Drauga plecs" mērķi un uzdevumi. Lektores - projekta vadītāja Olga Slaugotne un brīvprātīgo kustības veidotāja, psiholoģe Saiva Luste. 1 akad. st.
Plkst. 18.45.-  20.15 Komunikācija ar vēža pacientiem. Lektore RAKUS Paliatīvās nodaļas kapelāne Gunta Strode. 2 akad st.

 2) Ceturtdien, 17.06.2021.
Plkst 18.00 - 19.30.Veselības aprūpes sistēmas iespējas (ģimenes ārsta atbalsts, veselības aprūpes mājās pakalpojums, VDEĀVK u.c.). Veselības inspekcijas nodaļas vadītājs dr. Zīverts. 2 akad st.

3) Ceturtdien,  01.07.2021.
Plkst. 18.00 - 21.00 Sociālā dienesta darba organizācija un palīdzības iespējas (pabalsti, aprūpes mājās pakalpojums u.c.). 4. akad.st.
Lektore Rīgas Sociālā dienesta Apmācību sektora vadītāja Zane Šteinerte.

4) Pirmdien, 05.07. un 

5) ceturtdien, 08.07.
Plkst 18.00 - 20.30  Aprūpes pamati mājas apstākļos (lekcijas un praktiskās nodarbības) - 6 akad. st. Lektore Latvijas Universitāte P. Stradiņa medicīnas koledžas. Sociālās aprūpes katedras vadītāja Ina Vīksniņa.

Pieteikties, rakstot uz epastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni 20000466 (Olga).

Mūs atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, RAKUS un ziedotāji!!!

facebook1

t1

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ