SST web1

Turpinām 2020.gada nogalē uzsākto aktivitāti brīvprātīgo bezmaksas sarunu tālruni “Sirsnīgas sarunas” 20000466!
Latvijā Covid - 19 pandēmijas laikā vairāk nekā 80 000 vēža pacienti ir kļuvuši par īpašu riska grupu. Ārkārtējās situācijas apstākļos ir krasi samazinājušās komunikācijas iespējas starp onkoloģijas pacientiem un viņu radiem, un draugiem. Vientuļi pacienti ieslīgst grūtsirdībā un bezcerībā. Tāds psihoemocionālais stāvoklis bieži noved ne tikai pie ilgstoša stresa, bet arī pie slimības recidīva. Latvijas Onkoloģijas centra ārsti pašlaik konstatē krasu slimnieku pieaugumu ar trešo un ceturto vēža stadiju.
Brīvprātīgo komandā ir sirsnīgi un zinoši brīvprātīgie – sociālie un medicīnas darbinieki, juristi, ekonomisti, psihologi, teoloģijas zinātņu pārstāvji un onkoloģijas pacienti, kuriem pieredze komunikācijā ar cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām. Brīvprātīgie sarunājas par dažādiem jautājumiem, kuri skar fizisko un emocionālo veselību, var emocionāli atbalstīt, paskaidrot juridiskus un sociālus jautājumus, sniegt arī garīgo atbalstu visiem, kam tas ir svarīgi. 22 “Sirsnīgo sarunu” brīvprātīgie ir papildus apmācīti krīzes tālruņa sarunu tehnikā, ko nodrošināja biedrība “Skalbes”.
Mūs atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, RAKUS un ziedotāji!!!
Paldies Vita Art par video!

 

brivpratigas loc 0

Apmeklējot onkoloģijas slimniekus, brīvprātīgie saskarās ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība.
Programmas  ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c. Projekts palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir  pieredze. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā.

Aicinām uz apmācībām, lai pēc iespējas labāk sagatavotos būt par "Drauga plecu"!

Apmācību programma:
14 akad. stundas (7 lekcijas). Neklātienē - Zoom platformā (zoom saiti nosūtīsim).

1) Pirmdien, 14.06.2021.
Plkst 18.00 - 18.45 Ievadlekcija - "Svētās Ģimenes Mājas" brīvprātīgo kustības pieredze, progammas "Drauga plecs" mērķi un uzdevumi. Lektores - projekta vadītāja Olga Slaugotne un brīvprātīgo kustības veidotāja, psiholoģe Saiva Luste. 1 akad. st.
Plkst. 18.45.-  20.15 Komunikācija ar vēža pacientiem. Lektore RAKUS Paliatīvās nodaļas kapelāne Gunta Strode. 2 akad st.

 2) Ceturtdien, 17.06.2021.
Plkst 18.00 - 19.30.Veselības aprūpes sistēmas iespējas (ģimenes ārsta atbalsts, veselības aprūpes mājās pakalpojums, VDEĀVK u.c.). Veselības inspekcijas nodaļas vadītājs dr. Zīverts. 2 akad st.

3) Ceturtdien,  01.07.2021.
Plkst. 18.00 - 21.00 Sociālā dienesta darba organizācija un palīdzības iespējas (pabalsti, aprūpes mājās pakalpojums u.c.). 4. akad.st.
Lektore Rīgas Sociālā dienesta Apmācību sektora vadītāja Zane Šteinerte.

4) Pirmdien, 05.07. un 

5) ceturtdien, 08.07.
Plkst 18.00 - 20.30  Aprūpes pamati mājas apstākļos (lekcijas un praktiskās nodarbības) - 6 akad. st. Lektore Latvijas Universitāte P. Stradiņa medicīnas koledžas. Sociālās aprūpes katedras vadītāja Ina Vīksniņa.

Pieteikties, rakstot uz epastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni 20000466 (Olga).

Mūs atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, RAKUS un ziedotāji!!!

SGM logo bez fona sarkans1Aicinām ceturtdien, 10.decembrī, plkst. 18:00 - 19:30 uz tālākapmacību lekciju ZOOM platformā. Lekcijas tēma būs "Aprūpes pamatprincipi, veicot brīvprātīgo darbu" . lektore RSU koledžas lektore, sociālās aprūpes speciāliste Ina Vīksniņa. Runāsim par aprūpes procesa pamatprincipiem - komunikāciju un saskarsmi, barošanu, dzirdīšanu, pavadīšanu, kritienu riskiem, nedaudz- par izgulējumiem, nedaudz par savu pozīciju pārvietojot aprūpējamo uc. jautājumiem. Šajā pandēmijas laikā mums jāpaplašina zināsanas arī aprūpes jomā, lai būtu gatavi nākt palīgā cilvēkiem dažādās situācijās, arī savās ģimenēs.

Pirmdien, 14. decembrī, plkst 19.00 Biedrības "Svētās Ģimenes Māja" valdes priekšsēdētājs bīskaps Andris Kravalis un valde ielūdz jūs uz pateicības Dievkalpojumu Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā. Lūgsim un pateiksimies par mūsu darbu, brīvprātīgo, pacientu, mediķu un visu cilvēku veselību, lūgsim par pandēmijas mazināšanos visā pasaulē! Piedalīšanās Dievkalpojumā sejas maskās. Biedrība sagatavojusi visiem brīvprātīgajiem dāvaniņas, kuras pēc Dievkalpojuma pasniegsim.

Sakarā ar to, ka ārkārtas situācijas laikā apciemojumi Latvijas Onkoloģijas centrā ir aizliegti, arī decembrī turpinām bezmaksas žurnālu piegādi pacientiem.

Tikko ir iesācies projekts “Sirsnīgas Sarunas” – kopš 1. decembra pacienti var zvanīt pa bezmaksas tālruni 20000466 un aprunāties, nopurināt no pleciem bēdu vai pavaicāt padomu. Paldies visiem, kas izgājuši apmācību un iesaistījušies. Projekta koordinatores Olga un Kristīne.

Šobrīd mūsu brīvprātīgie ir uzsākuši jaunu akciju – “Lai svētki ienāk slimnīcā!”.

Tiek gatavotas Jaungada dāvanas pacientiem - grāmatas. Pateicamies mūsu jaukajām Guntai Lūsei (Taborei) un izdevniecības Alis vadītājai Antrai Legzdiņai, Kristīnei Blūmentālei un Libri Style izdevējiem Gintam un Maigai Veilandiem, kā arīgrāmatas autorei Munisei Lambertei. Mīļš paldies arī Dinnijai no Hospiss lv.
Olga nākamnedēļ mēģinās papildināt grāmatu klāstu ar grāmatām arī krievu valodā. Grāmatas iesaiņosim kopā ar apsveikuma kartīti un nogādāsim uz LOC. Atbildīgā Kristīne Blūmentāle - 29744999.

Tiek gatavoti īpaši Ziemassvētku dekori māsu posteņiem LOC nodaļās un Paliatīvajā nodaļā.
Esam pasūtījuši un nākamnedēļ nogādāsim LOC un Paliatīvās nodaļas māsu posteņos skaistus Ziemassvētku dekorus ar apsveikuma kartiņām. Lūdzam jūs sūtīt apsveikumu tekstus, lai varam samaketēt kartiņas. Tās liksim arī pie grāmatām.

Izdomājām, ka gribam arī izpušķot katras palātas durvis LOC.
Latvijas Onkoloģijas centra nodaļās un paliatīvajā nodaļā, kas atrodas Biķernieku stacionārā, ir ap 200 palātu, un pie katrām durvīm gribam piestiprināt kādu rotājumu. Tas palīdzēs radīt Ziemassvētku noskaņu slimnīcā, kur šobrīd ļoti vajag prieku.
Arī jūs varat iesaistīties!!!
Pavisam vienkārši – savām rokām pagatavot vai nopirkt vieglu un mazu dekoru, līdz 15 cm diametrā.
Tas var būt papīra vai plastmasas dekoriņš, eņģelis, tamborēta zvaigzne vai kas cits mīļš un skaists.
Dekoram ir jābūt ar cilpiņu, lai to būtu viegli piestiprināt pie piespraudes.
Dekorus lūdzam nogādāt līdz 14.decembrim Svētās Ģimenes Mājā (Vecrīgā, Klostera ielā 5, iepretim Marijas Magdalēnas baznīcai) darba dienās. Atbildīgās Olga Slaugotne - 26436625 un Gunta Lūse. Svētās Ģimenes Mājā dežūrēs Arita, kurai varat atstāt dekorus, jaunas grāmatas, zīmētas apsveikuma kartiņas - tālrunis: 26310955.

Svētīgu Adventa otro svētdienu vēlot,
Kristīne.
Inese 29446400
Saiva

log

Videoapsveikumu ir sagatavojusi mūsu ilgadēja brīvprātīgā, projekta "Sirsnīgās sarunas" konsultante, onkoloģijas paciente Daiga Heidingere.

Lieldienās mēs svinam dienas uzvaru pār nakti un dzīvības uzvaru pār nāvi.
Daba pēc garā ziemas miega pamodusies uz jaunu dzīvi, un no ziemas važām atsvabinājušies pavasara ūdeņi plūst brīvi...
Lieldienas mums garīgā ziņā ir kā jauna cerība, spēks un dzīvība.

facebook1

t1

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ