26. un 28. oktobrī plkst 18.00 tiekamies Svētās Ģimenes Māja , Klostera 5, Vecrīgā, CARITAS AKADĒMIJA apmācībās brīvprātīgajiem, kuri kalpo un kalpos Rīgas pašvaldības patversmes Dienas centrā, vīriešu un sieviešu patversmes nodaļās. Tuvojas aukstais gadalaiks... Cilvēki, kuri nonākuši dažādu iemeslu dēļ uz ielas, pulcēsies patversmēs. Bieži vien tās ir slimības, viltīgu cilvēku negodprātība, izliekot vecus un vientuļus cilvēkus no dzīvesvietas, dažādas dzīves likstas, vientulība. Viņiem ļoti vajadzīgs mūsu atbalsts, palīdzīga roka, līdzjūtība, sirsnība...
Patversmēs ir arī slimu cilvēku istabas, kuri tur nokļuvuši no sociālajām gultām, pēc ārstēšanās stacionāros, gaida aprūpes namu rindās...
Būsim žēlsirdīgi un atsaucīgi, palīdzot šiem cilvēkiem, nenosodot viņus, bet vienkārši esot līdzās.
Projektu atbalsta RD Labklājības departaments un vācu labdarības fonds Bonifatiuswerk der deutschen Katholiken !!!
WhatsApp Image 2022 09 23 at 18.03.28

303344323 1222235225235538 2379517043942525428 n
"Caritas akadēmija" brīvprātīgajiem. Šodien mācāmies kā kļūt par brīvprātīgo. Paldies Caritas Latvija brīvprātīgā darba vadītājai Marijai Mari Paz Diaz Mendoza! Trešdien, 7.septembrī, plkst.18.00 Klostera ielā 5, Vecrīgā turpinām apmācības, lai varētu būt draugi bērniem bērnu namos. Lektori būs Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra (Rīgas bērnu nami) direktors Kaspars Jasinkēvičs un Rīgas pašvaldības Ģimenes atbalsta centra vadītāja Evita Ugorenko, profesionāļi - sociālie darbinieki un vadītāji, savas nozares eksperti.
Paldies mūsu atbalstītājiem - vācu labdarības fondam Bonifatiuswerk, Rīgas domes Labklājības departamentam, ziedotājiem!!!

SST web1

Turpinām 2020.gada nogalē uzsākto aktivitāti brīvprātīgo bezmaksas sarunu tālruni “Sirsnīgas sarunas” 20000466!
Latvijā Covid - 19 pandēmijas laikā vairāk nekā 80 000 vēža pacienti ir kļuvuši par īpašu riska grupu. Ārkārtējās situācijas apstākļos ir krasi samazinājušās komunikācijas iespējas starp onkoloģijas pacientiem un viņu radiem, un draugiem. Vientuļi pacienti ieslīgst grūtsirdībā un bezcerībā. Tāds psihoemocionālais stāvoklis bieži noved ne tikai pie ilgstoša stresa, bet arī pie slimības recidīva. Latvijas Onkoloģijas centra ārsti pašlaik konstatē krasu slimnieku pieaugumu ar trešo un ceturto vēža stadiju.
Brīvprātīgo komandā ir sirsnīgi un zinoši brīvprātīgie – sociālie un medicīnas darbinieki, juristi, ekonomisti, psihologi, teoloģijas zinātņu pārstāvji un onkoloģijas pacienti, kuriem pieredze komunikācijā ar cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām. Brīvprātīgie sarunājas par dažādiem jautājumiem, kuri skar fizisko un emocionālo veselību, var emocionāli atbalstīt, paskaidrot juridiskus un sociālus jautājumus, sniegt arī garīgo atbalstu visiem, kam tas ir svarīgi. 22 “Sirsnīgo sarunu” brīvprātīgie ir papildus apmācīti krīzes tālruņa sarunu tehnikā, ko nodrošināja biedrība “Skalbes”.
Mūs atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, RAKUS un ziedotāji!!!
Paldies Vita Art par video!

 

291868585 1183131605812567 5790391128267800086 n

Aicinām pievienoties Caritas Latvija brīvprātīgajiem, kuri apmeklē slimus un vientuļus cilvēkus pansionātos, 1. slimnīcas Sociālajās gultās, patversmēs, rūpējas par saviem līdzcilvēkiem draudzēs! 

Paldies visiem, kuri jau iesaistījušies gan kalpojot, gan ziedojot!!!

Pieteikties, rakstot Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālrunis: +37120516206 (Marija)

Paldies RD Labklājības departamentam un vācu katoļu fondam Bonifatiuswerk par atbalstu

 

 

 

brivpratigas loc 0

Apmeklējot onkoloģijas slimniekus, brīvprātīgie saskarās ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība.
Programmas  ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c. Projekts palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir  pieredze. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā.

Aicinām uz apmācībām, lai pēc iespējas labāk sagatavotos būt par "Drauga plecu"!

Apmācību programma:
14 akad. stundas (7 lekcijas). Neklātienē - Zoom platformā (zoom saiti nosūtīsim).

1) Pirmdien, 14.06.2021.
Plkst 18.00 - 18.45 Ievadlekcija - "Svētās Ģimenes Mājas" brīvprātīgo kustības pieredze, progammas "Drauga plecs" mērķi un uzdevumi. Lektores - projekta vadītāja Olga Slaugotne un brīvprātīgo kustības veidotāja, psiholoģe Saiva Luste. 1 akad. st.
Plkst. 18.45.-  20.15 Komunikācija ar vēža pacientiem. Lektore RAKUS Paliatīvās nodaļas kapelāne Gunta Strode. 2 akad st.

 2) Ceturtdien, 17.06.2021.
Plkst 18.00 - 19.30.Veselības aprūpes sistēmas iespējas (ģimenes ārsta atbalsts, veselības aprūpes mājās pakalpojums, VDEĀVK u.c.). Veselības inspekcijas nodaļas vadītājs dr. Zīverts. 2 akad st.

3) Ceturtdien,  01.07.2021.
Plkst. 18.00 - 21.00 Sociālā dienesta darba organizācija un palīdzības iespējas (pabalsti, aprūpes mājās pakalpojums u.c.). 4. akad.st.
Lektore Rīgas Sociālā dienesta Apmācību sektora vadītāja Zane Šteinerte.

4) Pirmdien, 05.07. un 

5) ceturtdien, 08.07.
Plkst 18.00 - 20.30  Aprūpes pamati mājas apstākļos (lekcijas un praktiskās nodarbības) - 6 akad. st. Lektore Latvijas Universitāte P. Stradiņa medicīnas koledžas. Sociālās aprūpes katedras vadītāja Ina Vīksniņa.

Pieteikties, rakstot uz epastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni 20000466 (Olga).

Mūs atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, RAKUS un ziedotāji!!!

facebook1

t1

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ