Diskusija “Kā veicināt “sarežģīto” bērnu nonākšanu ģimenē”

log

Informācija plašsaziņas līdzekļiem 

Rīgā, 11.12.2019. 

8.decembrī interneta tiešsaistē notika konference – diskusija “Kā veicināt “sarežģīto” bērnu nonākšanu ģimenē”

“Bīskapa Boļeslava Sloskāna garīgā un kultūrvēsturiskā mantojuma atjaunošanas un saglabāšanas fonds” sadarbībā ar biedrību “Latvijas Kristīgā alianse bāreņiem” un  biedrību “Svētās Ģimenes Māja” jau 5. gadu organizē iesaistīto jomu speciālistu diskusiju par aktualitātēm ārpusģimenes aprūpē. 

Bērnu skaits bērnunamos pēdējos 10 gados ir samazinājies no vairāk kā 2000 bērnu uz nedaudz vairāk kā 600 bērniem šogad. Tā ir pozitīva tendence, bet līdz ar to izkristalizējas arī tās bērnu grupas, kurām īpaši grūti atrast ģimeni – pusaudži, lielas brāļu un māsu grupas un bērni ar funkcionāliem traucējumiem. 

Konferenci – diskusiju atklāja Romas katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Ar savu pieredzi un labajiem piemēriem dalījās Valsts sociālas aprūpes centra “Rīga” filiāles “Rīga” vadītāja Ilze Dzene un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra direktors Kaspars Jasinkevičs. Konferences moderators – Ansis Bogustovs.

Diskusijā piedalījās un ar jaunākiem datiem dalījās Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Zita Mustermane. Diskusijā bija pārstāvēts arī Rīgas sociālais dienests, Tiesībsarga birojs, bāriņtiesas un Ārpusģimenes aprūpes ģimeņu atbalsta centri. 

Diskusijā tika secināts, ka minēto bērnu veiksmīgai nonākšanai ģimenē galvenie šķēršļi ir asistentu trūkums izglītības iestādēs, nepietiekamais pieejamo speciālistu atbalsts bērnu vajadzībām un knapināšanās ar atbalstu uzņemošajām ģimenēm. 

Kā vienu no risinājumiem diskusijas dalībnieki saskatīja specializēto audžuģimeņu izveidi un attīstību tieši šo “sarežģīto” bērnu kategorijām. Kā arī tika uzsvērts joprojām nesakārtotā informācijas apmaiņa starp bāriņtiesām, audžuģimenēm un atbalsta centriem. 

Konference – diskusija notika ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu.

Tālrunis kontaktinformācijai: +371 28619735 (Mārīte Šīre) 

e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.