Otrdien 19. februārī pulkst. 18.00 Svētās Ģimenes Mājā (Klostera ielā 5, Rīgā) notiks Eiropas jautājumiem veltīta diskusija.

287eebac ec3a 4133 b5fe 4d2b3645ab35

Latvijā ziņās par Eiropas Savienību visbiežāk izskan Brexit vārds, bažas par ES nākamā daudzgadu budžeta tapšanu un struktūrfondu, kā arī lauku platībmaksājumu pieejamību un lielumu. Retākas ir diskusijas par to, kā raugāmies uz Eiropas Savienības nākotni. Vēl mazāk ir zināms par ES pamatlicējiem, kā valstsvīriem Robēru Šūmanu un Konrādu Adenaueru un tām vērtībām, ideāliem, kurus viņi iecerēja par saistvielu Eiropas valstu kopienai.

Otrdienas vakarā Svētās Ģimenes Mājā kopā ar Zbigņevu Krisjaku un Otto Ozolu sarunāsimies un diskutēsim par to, kādu vēlamiOtrdien 19. februārī pulkst. 18.00 Svētās Ģimenes Mājā (Klostera ielā 5, Rīgā) notiks Eiropas jautājumiem veltīta diskusija. Robēra Šūmana Domas institūta vadītājs un ekonomikas profesors Zbigņevs Krisjaks (Zbigniew Krysiak, Polija) sarunāsies ar rakstnieku Otto Ozolu par Eiropas Savienības būtību un nākotni, kā arī Latvijas un Polijas sadarbību.

2019.gadu varētu saukt par Eiropas gadu. Maijā apritēs 15 gadi kopš Latvija un Polija ir Eiropas Savienības dalībvalstis. Katram Eiropas Savienības dalībvalsts pilsonim būs iespēja Eiropas parlamenta vēlēšanās ietekmēt ES nākotni.
No 18. līdz 20. februārim Rīgā viesojas Varšavas Ekonomikas skolas profesors Zbigņevs Krisjaks. Viņš kopā ar domubiedriem ir izveidojis Eiropas Savienības nākotnei veltīto Robēra Šūmana Domas institūtu (Instytut Myśli Schumana). Institūts nes ES pamatlicēja izcilā Francijas valstsvīra Robēra Šūmana vārdu. Organizācijas misija ir atgādināt par kristietības ideālos sakņoto vērtību nozīmi Eiropas kopienas izveidē un tās nākotnē. 

Otrdienas vakarā profesors viesosies Svētās Ģimenes Mājā un sarunāsies ar publicistu Otto Ozolu par Eiropu, Latvijas un Polijas sadarbību ES nākotnei un to, kāpēc mūsu laikā ir svarīgi zināt un pārdomāt Eiropas kopienas pamatlicēja Robēra Šūmana domas un redzējumu par Eiropu.es veidot Eiropas Savienību, un kādēļ ir svarīgi, ka 2004. gada dalībvalstis, kā Latvija un Polija sadarbojas un ieņem radoši aktīvu nostāju Eiropas jautājumos.

Laipni gaidīts katrs interesents. Svētās Ģimenes Mājas saimnieki lūdz iepriekš pieteikt savu dalību, rakstot uz - Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Diskusija notiks angļu valodā (ar tulkojumu uz latviešu valodu).