Sabiedrības izglītības mēnesis

sim

Septembri esam ieplānojuši kā sabiedrības izglītības mēnesi attiecībā par bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm. Tā mērķis ir plašāku sabiedrības grupu izglītošana par bērnu ar invaliditāti un viņu ģimeņu problēmu jautājumiem. Tā ietvaros notiks trīs semināri – lekcijas, ko vadīs pieredzes bagāti lektori un sava aroda speciālisti:

8. septembrī

17.30 – 19.00 “Biežākie veselības traucējumu iemesli bērniem ar funkcionāliem traucējumiem” (Dr. Anda Jansone)

19.00 – 20.30 “Veselības un sociālās rehabilitācijas pamatnostādnes – individuālais rehabilitācijas plāns” (Dr. Lolita Cibule)

15. septembrī

17.30 – 19.00 “Saskarsme un komunikācija ar bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un ģimeni, kurā ir bērns ar funkcionāliem traucējumiem atbilstoši viņa funkcionālajiem traucējumiem” (Mg. Psych. Inese Lietaviete)

19.00 – 20.30 “Sociālās aprūpes pamatprincipi darbā ar bērniem ar invaliditāti atbilstoši viņu funkcionālajiem traucējumiem” (Mg. Paed. Ina Vīksniņa)

22. septembrī

17.30 – 19.00 “Rehabilitācija bērniem ar invaliditāti, t.sk. inovatīvas metodes” (Prof. Aivars Vētra)

19.00 – 20.30  “Sociālās sistēmas Rīgas pašvaldībā iespējas bērnu ar funkcionāliem traucējumiem atbalstam” (Zane Šteinerte, Rīgas Sociālais dienests).

Savukārt 29. septembrī no plkst. 13.00 līdz 16.00 notiks konference – diskusija: “Bērni ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenes Rīgā – mūsu rūpes un atbildība”. Moderators – žurnālists Ansis Bogustovs.

Konferences – diskusijas mērķis ir veicināt sabiedrības, tai skaitā mērķa grupas un speciālistu, izpratni par bērnu ar funkcionāliem traucējumiem un viņu ģimenēm problēmām, veselības un sociālās funkcionēšanas uzlabošanas iespējām, līdzdarboties sociālās integrācijas jomā.

Semināri un konference plānotas klātienē – “CARITAS LATVIJA” sociālo pakalpojumu centrā “Terēzes māja” Ojāra Vācieša ielā 6 k-1, gan tiešsaistē – ZOOM platformā un https://www.facebook.com/CaritasLatvija. Lai reģistrētos dalībai klātienē vai ZOOM platformā – pieteikšanās līdz 06.09., rakstot – Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot – 29 552 102

Semināri un konference tiek organizēti ar Rīgas domes Labklājības departamenta finansiālu atbalstu.

RD LD