Baznīcu Nakts norises dienā aicina apgūt prasmes digitāli apmeklēt Latvijas baznīcas, kā arī paviesoties Vecrīgas klostera pagrabos

16862283647 da0d23e7b0 b

Informācija presei

2021.gada 26.maijā

Baznīcu Nakts norises dienā aicina gan digitālā ceļojumā, gan klātienē  paviesoties Vecrīgas klostera pagrabos

Sestdien, 29.maijā Baznīcu Nakts norises ietvarā biedrība Rīgas aktīvo senioru alianse sadarbībā ar biedrību Svētā Ģimenes Māja un Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas draudzi piedāvā iespēju lietderīgi, izzinoši un atraktīvi pieskarties baznīcu esības vēsturei un šodienai.

             Pasākuma organizatori aicina katram pašam atrast digitālo ceļu uz savas dzimtas Baznīcu, lai kurā Latvijas stūrītī tā atrastos, kā arī uzzināt vairāk par sakrālo ēku likteni laiku lokos, par Dievnamos   esošo mākslas darbu pērlēm, uzrakstīt vēstījumu garīdzniekiem.

Kā to izdarīt, ar padomu palīdzēs digitālo zināšanu eksperti, tiks nodrošinātas nepieciešamās tehniskās iespējas.

        “Šis pasākums būs saistošs īpaši senioriem, kuri šobrīd vēl ir uz “jūs” ar digitālā laikmeta uzstādījumiem, un, te būs iespēja spert pirmo soli digitālo prasmju apgūšanai” uzskata pasākuma rīkotāji, piebilstot, ka senioru motivācija apgūt digitālās prasmes ir aktuāli arī ikdienas dzīvē, iesaistoties sabiedriskās un pilsoniskās aktivitātēs, pārvarot šā brīža pandēmijas raisīto situāciju, kad dažādu iestāžu un institūciju apmeklējums klātienē nav iespējams.

           Pasākumā laikā senioriem tiks piedāvāta palīdzība aprīkot savus mobilos telefonus ar dažādām rakstiskam aplikācijām un digitālām platformām, piemēram, ZOOM, E-Latvija, kā arī uzzināt un pieteikties bezmaksas digitālo apmācību kursiem, kas notiks attālinātā veidā. Tāpat senioriem būs iespēja vairāk uzzināt par digitālo prasmju  projekta apguves kampaņu “Senior, esi digitāls un mobils un iesaisties pilsoniskās aktivitātēs!” kā arī  par dažādām pilsoniskām aktivitātēm, piemēram, kā  iesaistīties pilsētas vides veidošanā un padarīt savu dzīves vietu draudzīgāku senioriem.

         Baznīcas Nakts norises dienas emocionālo fonu kuplinās iespēja sajust arī 13.gadsimta vēsturisko gaisotni. Katrs Baznīcas Nakts pasākuma interesents individuāli varēs apmeklēt cisterciešu klostera pagrabus, kas atrodas turpat – Svētās Ģimenes Mājā – un aplūkot Sakrālo lietu muzeja ekspozīciju.

Apmeklējot pasākuma norisi un Svētās Ģimenes Māju, jāievēro valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Pasākuma norises vieta un laiks: Rīgā, Klostera iela 5. 

Digitālais ceļojums- no plkst. 12:00 līdz 15:00.

Cisterciešu senā klostera pagrabu un Sakrālo lietu muzeja apskate no plkst. 12:00 līdz 18:00.

Plašākai informācijai – mob. tālr.- 29446400; 22040309.

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ