Projekta nosaukums: "Drauga plecs - atbalsts vēža pacientiem"

log

Organizācijas nosaukums: biedrība “Svētās Ģimenes Māja” 

Organizācijas reģistrācijas Nr.: 40008172864

Organizācijas juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050

Tālrunis Nr: 1+371 29446400

E-pasta adrese: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Mājas lapas adrese: https://svgimenesmaja.lv/

Sabiedriskā labuma statusa piešķiršanas datums: 01.06.2015.

Projekta kopsavilkums.

Projekta ietvaros plānots brīvprātīgo atbalsts vēža pacientiem mājās atlabšanas posmā. Bieži vien vēža pacientiem, kas pārcietuši smagu operāciju vai ārstēšanas kursu, pēc izrakstīšanās mājās ir nepieciešama uz neilgu laiku palīdzība vienkāršā ikdienas solī. Ļoti svarīgi neļaut slimojošam cilvēkam justies vientuļam un bezspēcīgam. Brīvprātīgie sniegs palīdzību nokļūšanai no stacionāra uz mājām, sazināties ar sociālo dienestu, ģimenes ārstu, mājas darbos, pastaigās, u.c.

Projekta budžeta kopsumma: 10 000.00 EUR

Risināmā problēma. 

Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība sociāli mazaizsargātām sabiedrības grupām, kā arī sekmēta brīvprātīgā darba attīstība, nodrošināts brīvprātīgā darba veicēju atbalsts vēža pacientiem un viņu ģimenes locekļiem. 

Projekta apraksts.

Projekts palīdzēs vēža slimniekiem ne tikai ikdienas solī, bet arī dāvās saskarsmes prieku un drošības sajūtu. Tā būs arī iespēja vēža pacienta ģimenes locekļiem pilnvērtīgi strādāt vai veltīt nedaudz laika sev, lai atgūtu spēkus slimojoša radinieka atbalstīšanai. Brīvprātīgo grupa tiks veidota no tiem Biedrības brīvprātīgajiem, kuriem ir vismaz viena gada pieredze komunikācijā ar vēža pacientiem LOC. Tiks ievēroti visi epidemioloģiskie nosacījumi Covid 19 pandēmijas sakarā, pēc iespējas brīvprātīgo vakcinācija. 

Biedrības "Svētā Ģimenes Māja" (Biedrība) brīvprātīgie veiksmīgi darbojas jau no 2017. gada (patreiz apmācīti un darbojas 135 brīvprātīgie) Latvijas Onkoloģijas centrā (LOC), Biķernieku stacionāra Paliatīvajā, Gerontoloģijas nodaļās, 1. slimnīcā. Apmeklējot slimniekus, brīvprātīgie saskaras ar problēmu, ka daudzi pacienti ir vientuļi un bezpalīdzīgi, un, izrakstoties no stacionāra, viņiem nepieciešama palīdzība. Valstī trūkst kapacitātes un līdzekļu brīvprātīgo kustības izveidei un attīstībai, kas būtu ieguldījums atbalsta sniegšanā smagi slimiem pacientiem un viņu ģimenes locekļiem, sabiedrības informētības uzlabošanai. Projekts nodrošinās brīvprātīgā darba veicēju piesaisti un motivēšanu. Eiropas Savienības valstīs līdzīga brīvprātīgo kustība ir plaši attīstīta.

Projekta aktivitātes.

1.Brīvprātīgo apmācība neklātienē un klātienē. 2021. gada aprīlis - jūlijs - 14 akad. stundas (7 lekcijas). Neklātienē - Zoom platformā, klātienē - atbilstoši epidemiologiskai situācijai, Klostera ielā 5, Rīgā:
- komunikācija ar vēža pacientiem - 2 akad. st.; 

- sociālo dienestu darba organizācija un palīdzības iespējas (pabalsti, aprūpes mājās pakalpojums u.c.) - 4 akad. st.; 

- veselības aprūpes sistēmas iespējas (ģimenes ārsta atbalsts, veselības aprūpes mājās pakalpojums, VDEĀVK u.c.) - 2 akad.st.; 

- kopšanas pamati mājas apstākļos ( lekcijas un praktiskās nodarbības) - 6 akad. st.

2. Informatīvi pasākumi. RAKUS nodaļu personāla un LOC pacientu informēšana par projektu "Drauga plecs – atbalsts vēža pacientiem" - informatīvi stendi slimnīcas nodaļās - 20 gab., plakāti - 20 gab., informatīvi bukleti - 3000 eks. Sabiedrības informēšana (t.sk., ģimenes ārstu, sociālo dienestu), izsūtot e-pastus, informējot sociālajos tīklos, preses relīzes un video sagatavošana. 

3. Projekta uzsākšana un īstenošana. Vēža slimnieku apzināšana ar LOC sociālā darbinieka, Kapelānu dienesta un nodaļu virsmāsu palīdzību (Biedrība noslēgtā sadarbības līguma ietvaros pastāvīgi komunicē kopš 2017.gada). Pirms izrakstīšanās no slimnīcas pēc smagas operācijas vai ilgas uzturēšanās stacionārā, projekta vadītājs un koordinators ar LOC personāla palīdzību nodibina kontaktu ar pacientu, kāmēr tas atrodas slimnīcā, un saskaņo atbalsta vajadzības un apjomu.Šī informācija tiek nodota brīvprātīgo grupai, kura ir atbildīga par to Rīgas priekšpilsētu vai Pierīgas rajonu, kurā dzīvo pacients. Tiek noteikts atbildīgais brīvprātīgais. Tiks piesaistīti 6-8 brīvprāt. katrā no 3 Rīgas priekšpilsētām - 25 pers. Pierīgā - 5 brīvpr. Katram pacientam palīdzība būs nepieciešama 4 - 5 nedēļas. Vismaz 120 pacienti Rīgā un 30 pacienti Pierīgā. Kopā 150 pacienti. Tiks slēgta vienošanās pie brīvprātīgā līguma par dalību projektā.

Projektā tiks piesaistīts projekta vadītājs, koordinators (kurš reizi mēnesī vadīs arī atbalsta grupu brīvprātīgajiem), grāmatvedis, jurists.

4.Transporta izdevumu kompensācija brīvprātīgajiem: - palīdzība, nogādājot ar taksometru, speciālo transportu vai sabiedrisko transport vēža slimnieku no slimnīcas uz mājām, vizītēs pie ārstiem, uz ķīmijas vai staru terapiju uc. 

Persona, kurai tiesības organizācijas vārdā parakstīt finansējuma līgumu.

Vārds, uzvārds: Andris Kravalis

Amats:Valdes priekšsēdētājs

Tālrunis+371 29446400

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Projekta vadītājs

Vārds, uzvārds: Olga Slaugotne

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

facebook1

t1

                   Biedrība “Svētās Ģimenes Māja”

              Reģistrācijas nr.: 40008172864
              Juridiskā adrese: Klostera iela 5, Rīga, LV-1050
               Konta Nr.: LV28HABA0551038657602
               Banka: AS "Swedbank"
               Bankas kods: HABALV22

Svētās Ģimenes Māja © 2018

Service from ChukmasoffⒸ